“Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określone cele i nieodparte pragnienie, aby je osiągnąć”

Najpierw nuta nostalgii. Nie każdy wygrywa. Gdyby tak było, życie było by za proste. Wygrywa tylko ten, kto na prawdę wie, czego chce.

Pewnie niejednokrotnie patrzymy na osoby sławne i stwierdzamy, że “im to się udało”. Tylko czy na pewno? To, że ktoś jest znany, nie znaczy, że wygrał pojedynek marzenie – życie. Kto jest osobą wygraną? Ten, kto czuje się spokojny. Dokładnie. Nie każdy potrzebuje własnej firmy, sławy czy ogromnych pieniędzy. Czasami wystarczy ciche spokojne życie, praca w super zgranym zespole czy paczka świetnie zgranych prawdziwych przyjaciół. Człowiek wygrany to ten, kto osiągnął coś, co w jego podświadomości stanowi największą wartość.

Chyba spokój ducha, to pewien deficytowy towar. Ciągle się martwimy, biegniemy, myślimy o wszystkim na raz. Dla mnie taką wygraną ostatnich miesięcy, jest sposób podejścia do zadań. W myśl poruszanych tu tematów starałam się opanować mój umysł, by nie siał nadmiernej paniki, która paraliżuje. Aktualnie czuje się wygraną. Znalazłam problem, chciałam zmienić nastawienie i udało się. A z chłodniejszym podejściem niejednokrotnie szybciej i lepiej można sobie poradzić z czekającymi zmaganiami. To już jest przetestowane 🙂

Czytelniku, życzymy Ci wygranych, ale niech niepowodzenia nie zrażają Cię w drodze do postawionych celów.

Author: