“Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na to, kim nie jesteś”

Dziś, po raz pierwszy od momentu startu tego chellenga, zatrzymałam się na dłużej. Cytaty, które się pojawiały do tej pory już jakiś czas gościły czy to na naszych pulpitach, czy w rozmowach. W momencie, gdy moim oczom ukazał się tytułwy cytat, zdałam sobie sprawę, że w pewnym sensie jestem kimś, kim nie jestem. Ciągle szukałam, dzięki czemu poznałam wiele dziedzin, zadagnień, ale mój mąż doskonale wie, że mam nowy cel. Bardzo chce zmienić swoją ścieżkę zawodową. Oczywiście nigdy nie przestanę być programistą, to wręcz sposób bycia, ale chce zdobyte doświadczenie wykorzystać w innej roli. Uda się? Mam nadzieję, że tak, i że jak najszybciej, bo “czas jest ograniczony”.

Skąd najczęściej bierze się niezadowolenie człowieka?

Z braku poczucia akceptacji i samorealizacji. Szczęśliwi są ludzie spełnieni, który wzięli ster swojego życia we własne ręce.

W moim przypadku pierwszy etap mam za sobą.

Dokładnie tak – cel został określony. Teraz tworzy się plan i jednocześnie zaczynam realizację pierszych punktów. Czy uda się osiągnąć wymarzony cel? Na pewno nie mam zamiaru się poddawać. W końcu “czas jest ograniczony, więc nie marnuję go na to, kim nie jestem”.

Author: