Od jakiegoś czasu zapoznaję się z treścią książki “Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności” autorstwa Davida Allena. O samej książce można pisać wiele. Na pewno na ten temat powstanie osobny wpis.

Dziś natomiast chciałem przedstawić Wam jedno z haseł, które autor przekazuje w swoich rozważaniach. Gdy o nim usłyszałem, spróbowałem. Teraz mogę powiedzieć, że jest to SUPER PROSTA I LOGICZNA SZTUCZKA, która sprawia, że przy minimalnym wkładzie własnym, polepszamy kilkukrotnie swoją efektywność. “U mnie działa :)”

“To co ma Ci zająć 2 minuty zrób od razu

Zapisz, zanotuj, ustaw jako tapetę na pulpicie. Spróbuj wdrożyć to hasło w swój algorytm podejmowania decyzji. Pamiętaj o tym w momencie, gdy trafia do Twojej głowy jakieś nowe zadanie do wykonania. Powtórzę to o czym pisałem ostatnio – wiele zależy od nas samych. W tym przypadku – wyrabiaj w sobie nawyk “nie odkładania prostych zadań na jutro”.

Gwarantuję Ci, że działając zgodnie z tym schematem, kładąc się spać, poczujesz błogą satysfakcję z tego ile zadań ukończyłeś danego dnia. Proste, a jakie skuteczne!

 

Author:

Programista, przedsiębiorca, tancerz ognia. Staram się ogarniać rzeczywistość wyciągając jak najwięcej wartości z tego co daje nam technologia. Jestem miłośnikiem produktywności i wyznawcą stwierdzenia "Done is better than perfect". Od ponad 5 lat staram rozwijać się oraz zdobywać doświadczenie jako programista. Najbliżej mi do aplikacji webowych i technologii .NET, ale od jakiegoś czasu stałem się entuzjastą rozwiązań JavaScriptowych.