“Problemem nie jest samo zarabianie pieniędzy. Problemem jest zarobić je robiąc coś, czemu warto poświęcić całe życie.”

Dobrze, że każdy człowiek jest inny. Każdy z nas ma inne zainteresowania i plan na siebie. Dzięki temu świat jest taki
różnorodny, a ilość zawodów ogromna. Tak na prawdę to, czym się zajmujemy, niejednokrotnie jest kwestią przypadku. Czasami decydujemy się na pracę, bo cechuje ją coś, co nam w danym momencie bardzo odpowiada. Może to być odległość od miejsca zamieszkania, pensja, benefity. Niejednokrotnie jest tak, że po jakimś czasie dana praca przynosi nam więcej szkody niż pożytku. Stres, zmęczenie, poczucie braku akceptacji. I tu zapala się lampka: “zmiana pracy”. Zmiana pracy następuje, ale znów okazuje się, że dobrze nie jest. Spadliśmy z deszczu pod rynnę. I tu pojawia się niestety kwestia szczęścia co do współpracowników, przełożonych, zachodzących w miejscu pracy zmian.

Masakra

Największą masakrą, dosłowną masakrą, jest to, gdy uświadomimy sobie, że nie tylko samo miejsce pracy nam nie odpowiada, ale to co robimy, nie przynosi nam żadnej satysfakcji. Do czego to prowadzi? Niejednokrotnie do depresji. Nie czujemy zadowolenia z życia. Niestety w pracy spędzamy większość czasu, co powoduje, że zaczynamy żyć czasem tylko poza pracą (o ile jesteśmy w stanie się odciąć od myślenia o pracy). Praca nie może być karą. Nie chcemy zachęcać Cię do natychmiastowego zerwania więzów z aktualną firmą, skoro aktualnie jesteś w niej nieszczęśliwy. Zastanów się jednak czy nie warto pomyśleć o czymś innym. Może to być inna firma, może to być całkowicie inne zajęcie. A może poza aktualną pracą warto dodać jeszcze jakąś działalność? My na przykład, nie tylko ukrywamy się za ekranem monitora. Nasza druga działalność wręcz przeciwnie do programowania stawia nas niejednokrotnie na dosłownej scenie. O co chodzi? Zajmujemy się pokazami fireshow i lighshow jako Lividus Ignis. Czy czerpiemy z tego satysfakcję? Jak najbardziej. A spełniamy się jako programiści? Tak, ale… ja chciałabym troszkę zmienić kurs.

No to na zakończenie życzenia

Życzymy Ci, abyś zarabiał “robiąc coś, czemu warto poświęcić całe życie”, coś co sprawia Ci frajdę. Tylko wtedy będziesz czuł, że Twoje życie nie jest zmarnowane i będziesz szczęśliwszy.

Author: