“Odnieść w życiu sukces, kiedy rodzina wspiera i pomaga, to żaden powód do dumy”

Nie podważalne jest stwierdzenie, że osiągnięcie celu podbudowuje człowieka. Jednak stopień satysfakcji zależny jest zarówno od czasu oczekiwania na efekt, poziomu skomplikowania jak i stopnia zrealizowania planu. Istnieje jeszcze jedna zmienna. To ilości osób, które przyczyniły się do sukcesu. Jeśli powodzenie działań zależało tylko albo głównie od nas, to satysfakcja jest tym większa.

Wsparcie

Wsparcie otoczenia oczywiście, że może pomóc w znaczący sposób. Może się nawet okazać, że tak na prawdę znacznie większa część koniecznych działań nie została przez nas wykonana. Czy wpływa to na poziom satysfakcji?
Dla części osób nie będzie to miało znaczenia, bo liczy się samo osiągnięcie celu. Jednostki ambitne, będą miały z tym jednak problem. Przecież osiągnięcie czegoś samemu, stanowi o wiele większą wartość.

Negacja

To samo tyczy się sytuacji, gdzie nie tylko rezygnujemy z ułatwień, ale i wręcz otoczenie neguje nasze pomysły i podważa je na każdym kroku. Wytrwałość, wytrwałość i jeszcze raz wytrwałość. A co zrobić, by ludzie wokół nie zdążyli nas zniechęcić, nim w ogóle zabierzemy się za działania? “Nie mów nikomu nic o swoich planach”, a jak już, to tym, którzy dodadzą Ci otuchy w walce o marzenia.

Author: