“Jeden moment potrafi zmienić całe życie”

Początkowo znów chcieliśmy napisać o momencie w życiu, który zmotywował nas do działania. Wydarzenia mogą bardzo wpłynąć na nasze postrzeganie świata i obudzić w nas chęć do działania.

Spójrzmy jednak na przytoczone hasło z innej strony. Upływa dzień za dniem, miesiąc za miesiącem. Nagle mamy wypadek zmieniający nasze dotychczasowe życie. Okazuje się, że tyle mieliśmy planów, pomysłów marzeń, ale żadnego nie zrealizowaliśmy, bo odkładaliśmy je na później. Nasze całe życie się zmienia, a my mamy ogromny żal do całego świata o niezrealizowane plany.

Problem jednak w tym, że sporo starszych osób mówi identycznie co do satysfakcji z życia. Chciałem, myślałem, marzyłem. Okazuje się jednak, że wiek już i siły nie są wystarczające, i niestety nie ma szans próbę realizacji pomysłów.

Brak szans?

Chyba właśnie to jest najtrudniejsze. Wiedzieć, że na czymś nam bardzo zależało, ale nigdy nie spróbowaliśmy i już nie będziemy mogli. Taki wniosek może bardzo zdołować człowieka. Zadbaj o to, by jak najczęściej móc pokazywać sobie, że coś osiągnąłeś, zrealizowałeś czy spróbowałeś. Osobiście za największą frajdę uważam możliwość powiedzenia sobie, leżąc w łóżku i zasypiając, że dany dzień zaliczam do tych owocnych, bo udało się pozamykać pewne kwestie. Nie ma czasu na marnowanie czasu 🙂

Author: