“Twoje życie staje się lepsze, gdy stajesz się lepszym”

Ktoś może stwierdzić, że to takie górnolotne gadanie. “Życie staje się lepsze…”, Ty stajesz się lepszy, świat jest piękniejszy!

Nim zaczniesz marudzić na temat odpowiedz sobie na pytanie, jaką zmianę w Twoim życiu uznasz za motor napędowy stwierdzenia: “Moje życie jest lepsze”. Wymarzony dom. Nowe auto. Lepsze zarobki. Zamknięcie spraw bankowych. Relaks. Więcej czasu. To pewnie dość popularne odpowiedzi. Czy mają coś wspólnego ze sobą? Nie? Mają! Oczywiście, że mają.

Wszystkie powyższe życzenia po pierwsze są jak najbardziej do zrealizowania. To pierwsza wspólna cecha. Czyli jest kolejna? No pewnie. Skoro na czymś Ci zależy, to znaczy, że jest warte wysiłku, żeby to osiągnąć. Co musisz zrobić, żeby to osiągnąć? Przede wszystkim zacząć wcielać w życie to co myśli głowa. I być wytrwałym – o tym nie możesz zapomnieć.

A co to ma wspólnego z byciem lepszym? Wiele. Jeśli widzisz cel na horyzoncie, jesteś w stanie dużo zrobić. Nauczyć się nowych rzeczy, stać się bardziej otwartym na otoczenie, a przede wszystkim być nieprzejednanym w walce. Stawanie się lepszym, to nic innego, jak przyłożenie wagi do czegoś, na czym nam zależy. Tylko wtedy doceniamy siebie.

Taki przykład. Chcesz mieć więcej znajomych. Zastanów się, dlaczego ich nie masz. Może to brak czasu na spotkanie się z nimi? Wygospodaruj trochę wolnego i wykorzystaj go na relaks ze znajomymi. Zauważasz, że chwila odpoczynku dobrze Ci zrobiła i szybciej rozwiązujesz pozostałe do zrobienia zadania. Stałeś się bardziej otwarty (lepszy) i życie jest mniej monotonne (lepsze). Czyli “twoje życie staje się lepsze, gdy stajesz się lepszym”

Author: