Dyskutując ostatnio o tym, jak wiele różnych sytuacji mieliśmy okazję doświadczyć w swoim życiu, na myśl przyszła nam pewna dość trafna sentencja:

“Człowiek jest sumą doświadczeń”
Przyznacie, że prawdy w tym stwierdzeniu, jest naprawdę wiele.

Na swojej życiowej drodze napotykamy różne sytuacje. Spotykamy ludzi. Eksplorujemy świat. Każda z takich chwil przynosi nam wiedzę, doświadczenie, umiejętności. Nasza młodość, szkoły, studia, rodzina, zawód. To wszystko wpływa na to kim i jacy jesteśmy. Znaczący udział ma środowisko, w którym przebywamy oraz ludzie, którymi się otaczamy. Już od najmłodszych lat nasza podświadomość pozyskuje wzorce zachowań. Czerpiemy z tego, co widzieliśmy, słyszeliśmy, przeczytaliśmy. Lecz tylko od nas samych zależy to, jak kształtujemy własną osobę.

W życiu nie brakuje okazji, które dają nam możliwość doznania czegoś wyjątkowego. Pamiętajmy o tym, aby ich nie przegapić. Warto też mieć świadomość tego, jak znacząco działa na nas otoczenie. Zadbajmy o to, aby nie dopuszczać do siebie tych, których zachowanie może działać na nas destrukcyjnie.

Author:

Programista, przedsiębiorca, tancerz ognia. Staram się ogarniać rzeczywistość wyciągając jak najwięcej wartości z tego co daje nam technologia. Jestem miłośnikiem produktywności i wyznawcą stwierdzenia "Done is better than perfect". Od ponad 5 lat staram rozwijać się oraz zdobywać doświadczenie jako programista. Najbliżej mi do aplikacji webowych i technologii .NET, ale od jakiegoś czasu stałem się entuzjastą rozwiązań JavaScriptowych.